.:Home:. .:Download:. .:Contact:.


1.- A tervek

2.- A váz

3.- A próba összerakás

4.- A víz

5.- Optikai tuning

    5.1- HDD indikátorok

6.- A vezérlés

Öt pont egy - HDD indikátorok

A HDD indikátor látványosabbá teszi és időben értékelhetőbbé a merevlemezünk működését, illetve annak aktivitását. Az ötletet a Bit-Tech fórum adta, de ott csak egy LED elhalványodásának ötlete volt olvasható. Én ezt először lágyvasas műszer meghajtására szántam, de több kísérlet után a vákuum flourescenst kijelzős megvalósítást láttam a leginkább illőnek a gépem modjába. A LINK-en megtalálható a leírása rajzal együtt, sőt KIT-ként meg is vásárolható. (A varázsszemes megoldás úgyszintén: LINK)
Ez a HDD indikátor még a PowerCUBE teljes megvalósulása közben készült nagy segítséget nyújtva ahhoz. Mint látható, a hátérben pont a PowerCUBE vezérlésének sematikus rajza található. Ezen HDD indikátor végül is az Öcsém gépébe került, aki imádja.

Az elképzelésem az volt, hogy egyszerűen és hatékonyan illesszem a gépbe a kijelző egységet a gépház megbontása nélkül. Kézenfekvő lehetőség kínálkozott egy 5,4”-os helyre illeszkedő valamivel. Az elképzelés jónak mutatkozott, mert a kívánt helyre bőségesen befér a kijelző a ráhagyásokkal együtt. Mivel porosodik nálam egy-két megvakult cdrom, dobta magát, hogy valamelyik külső borítása ideális ha kicsit elvágok belőle. Szét is kaptam az egyiket és már flexeltem is.



Úgy vágtam el, hogy az elektronikát tartalmazó panel ráhagyással beférjen, és egy-két centivel a felfogató csavarok menetes furataitól – amiért tulajdonképpen ezt a megoldást választottam – túl érjen. A cdrom doboza tartalmaz még egy szerencsés dolgot, mégpedig a cd belsejét megfogandó kis füleket. Ezeket a kis füleket használtam fel arra, hogy az általam próba panelra épített elektronikát felfogassam, és az előlapként szolgáló plexit is megtartsa.



Ehhez szükség volt még két kis lemezre, amit derékszögben meghajlítva, egy satuban, átfúrva, mindezen feladatoknak eleget tessz. A két derékszögben meghajlított lemez már felfoghatóvá teszi az előlapot, de még a panelt nem fogja meg. Mivel a panel eléggé zsúfoltra sikerült a csavaros felfogatás nem volt megvalósítható, nem beszélve arról, hogy az 5,4”-es egységek alja/teteje nem hagy annyi helyet, ahová egy csavar elférne, hiszen a cdromok belsejét felfogató csavarok is süllyesztve készülnek. A panelt végül is a kijelzőnél fogattam fel. A két derékszögű lemezt, amely már az előlapot tartja, egy további anyával a kívánt távolságot elérve egy lemez köti össze. Ez a lemez fogja meg hátulról a kijelzőt és vele együtt a panelt. Mivel a kijelző két üzem módot tud, ezt egy kis kapcsoló segítségével az előlapról kívántam kapcsolhatóvá tenni. A kapcsoló amúgy egy régi AT ház turbó kapcsolója. A kapcsoló gombjára pedig egy fekete radír darab szolgál. Az előlapon tehát a lyuk ennek a gombnak készült.



A plexinél érdemes cérna kesztyűt használni, mert a plexi eléggé érzékeny a karmolásra, és ha már karmoltuk, sok időnkbe kerül azt fogkrémmel eltüntetni. A plexire a lyukak helyét célszerű sablonnal kijelölni. A sablont készíthetjük valami vastagabb papírból, mint például a műszaki karton. Miután próba képpen összeraktam minden megfelelőnek mutatkozott.



Jöhetett a szétszedés és a festés. Mivel a plexi belső részét nem kívántam festeni, sem fotókartonnal eltakarni, a tartó lemezeket le kellett festeni feketére, hogy ne látszódjon át.



Ha a gép belsejében világos van, nincs más megoldás, mint a plexi festése, vagy fotókartonnal eltakarni úgy, hogy a kijelző azért kilátszódjon. Nekem elég volt tehát csak a lemezeket lefesteni.



A már lefestett kereszt tartó lemezre a kapcsolót felerősíteni, ami epokittel történt, bár nem túl jó megoldás, hiszen a lemez a nyomás miatt is hajolhat, amit az epokitt nehezen visel. Ezt és a menet közbeni leesést megakadályozandó keresztben a lemezre forrasztottam egy drótot, ami megtartja a kapcsolót a helyén, még ha a ragasztó el is engedi.



Amikor megszáradt a festék összeraktam és már ment is.



A méretének próbája képpen beszereltem a cdtoronyba ahogy az utolsó képen is látszik.



Back—  —Contact us
PowerCUBE, © 2006 Bozó Balázs